Rusza najpiękniejszy festiwal w Danii

Festiwal w Skandeborg
Walther zaprasza na festiwal do Skandeborg. Fot. Smukfest
2012-08-05 16:46
Radek Krajewicz

Dzisiaj odbędą się pierwsze imprezy, które mają rozgrzać publiczność przed kolejną edycją festiwalu w Skanderborg. Jak co roku, poza największymi postaciami duńskiej sceny muzycznej w tym jutlandzkim miasteczku wystąpi także kilkunastu artystów światowego formatu.

Miłosny początek

Koncertowa część najpiękniejszego festiwalu w Danii, jak nazywana jest impreza w Skanderborg, rozpocznie się w środę 8 sierpnia i będzie trwać przez 5 kolejnych dni. Ale festiwalowa publiczność w lesie Dyrehaven na spotkanie z gwiazdami przygotowuje się już dzisiaj.

Na początek będą zabawy dla zakochanych i dla samotnych, którzy na festiwal przyjechali w poszukiwaniu miłości. Randki w ciemno, próby bicia szalonych rekordów, zawody sportowe i wystawy, to tylko niektóre atrakcje dla gości, którzy nie mogą doczekać się festiwalowego szaleństwa.

Tanecznie i rockowo

A jest ich niemało. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, organizatorzy Smukfest sprzedali prawie 50 tysięcy wejściówek. Nic dziwnego, skoro udało im się ściągnąć na festiwal całą czołówkę duńskich muzyków w towarzystwie gwiazd, przy których muzyce bawią się ludzie na całym świecie.

Tego lata na pięciu scenach w Skanderborg nie zabraknie więc takich artystów, jak Malk De Koijn, Aura Dion, Carpark North, Turboweekend, Rasmus Seebach, Kidd, czy Spleen United. Jednak główną atrakcją jutlandzkiej imprezy będą występy zagranicznych gości, spośród których największe tłumy fanów przyciągną prawdopodobnie David Guetta, Alesso, Blur i Bryan Adams.

Informacje na temat biletów i szczegółowy program festiwalu w Skanderborg znajdziecie na stronie smukfest.dk.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Komentarze

Jeszcze jeden jałowy duński

Jeszcze jeden jałowy duński festiwal muzyczny. 90% przeciętnych duńskich wykonawców, których można usłyszeć na 10 innych duńskich festiwalach - w tym samym sezonie. Jedynym smaczkiem i swoistą anomalią jest występ Blur. Ok, jeszcze Fallulah, De Eneste To, Freja Loeb trochę podciągają ogólną ocenę. ;]

MS

Posted by Anonymous on wt., 2012-08-07 07:14