Kopenhaska wystawa ratuje azjatyckie zwierzęta

Parada słoni w Kopenhadze
Sympatyczne figurki zarobiły ponad 4 miliony koron. Fot. facebook.com
2011-09-12 12:02
Radek Krajewicz

Przez prawie trzy miesiące w parkach i na ulicach Kopenhagi można było spotkać kolorowe słonie. 102 figury tych sympatycznych zwierząt, udekorowane przez duńskich i zagranicznych artystów, tworzyły niezwykłą wystawę, której celem było zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony słoni azjatyckich.

W ostatni weekend kolorowe figury zostały zlicytowane na aukcji, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miłośników sztuki i zwierząt. Słonie sprzedano za łączną kwotę 4,2 miliona koron, która zostanie przeznaczona na ratowanie zagrożonych wyginięciem zwierząt w Azji.

2 lata przygotowań

Milionowa zbiórka jest efektem 2-letniej pracy organizatorów akcji. Wystawa była jednym z największych projektów kulturalno-dobroczynnych, jakie odbyły się w tym roku w stolicy Danii. Patronował jej książę Henryk, a jednym ze sponsorów było kopenhaskie ZOO.

„Pracowaliśmy na to przez 2 lata. Prawie milion osób obejrzało figury słoni, a teraz sprzedaliśmy je za ponad 4 miliony koron”, powiedział zadowolony z wyniku licytacji organizator kopenhaskiej parady słoni Timm Mehrens.

Słoń za 170 tysięcy

W dobroczynnej akcji wzięli udział tacy artyści, jak Marco Evaristti, Kasper Købke czy Leif Sylvester. Ten ostatni najlepiej trafił w gusta miłośników sztuki. Jego słoń został sprzedany za 170 tysięcy koron.

Dochód z aukcji zostanie przekazany do The Asian Elephant Foundation, która spożytkuje zebrane środki na ochronę zagrożonego gatunku.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Komentarze

O!

Zupełnie niedawno czytałam, jak rozpoczynała się ta wystawa,
a tu już koniec.
Jak ten czas szybko leci :)

Posted by Anonymous on wt., 2011-09-13 22:25
102 słonie za 4,2 mln.

Fantastyczny pomysł z tymi słoniami!
Żeby tylko pieniądze trafiły, gdzie trzeba i pomogły słoniom azjatyckim.

Posted by Anonymous on pon., 2011-09-12 16:14